KRIK-dag på Boden Arena

Lördagen den 4 september får alla KRIKare i Norrland chansen att samlas till en stor KRIK-dag på fantastiska Boden Arena.

Image
Boden Arena som stod klar 2008

Programmet och utbudet för dagen kommer att påminna om den dag som arrangerades på Hälsans hus i Luleå förra hösten, dvs med inledande bibelundervisning på förmiddagen, lunch, aktiviteter, middag och sedan en avslutande ungdomsgudstjänst. Mer om KRIK-dagen på Hälsans hus kan du läsa här.

Framöver kommer det att dyka upp mer information och anmälan här på hemsidan. Men boka alltså redan nu upp den 4 september och se till att dra med dina kompisar till Boden Arena!

Image
AfroPowerDance med Frida Nyberg
ImageImageImageImage

Bilderna från KRIK-dagen på Hälsans hus är tagna av Frida Johansson.

Kommentarer
Lägg till ny
Skriv kommentar
Namn:
E-post:
 
Rubrik:
Skriv antispam-koden som du kan läsa i bilden.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Värva nya KRIK-givare

Citat

Jag älskar att vinna men glädjen över att ha Jesus Kristus i hjärtat är större. När medaljerna och berömmelsen en dag är borta kommer Kristus fortfarande att vara densamme.

Carl Lewis,
9 OS-guld och 8 VM-guld i friidrott

KRIK, Kristen Idrottskontakt on Facebook